buv.lv
   Pieprasīt informāciju  |  Izdrukāt  |  Nosūtīt draugam
SIA

SIA "OSCA"

Gertrudes 31, Riga, Latvia
Telefoni: +37126930109
Reģistrācijas Nr.: 40103655515

Betona grīdu pulēšana, Betona grīdu slīpēšana, Terraco vai mozaīkas betons

Pulētā betona grīdu priekšrocības

Praktiskums. Pulētai betona grīdai ir augsta cietība un nodilumizturība. Nav tendences seguma atslāņojumam, jo seguma kā tāda nav.

Pamata iemesls tam, kādēļ daudzi noliktavu īpašnieki un mazumtirdzniecības objektu īpašnieki izvēlas pulēto betonu, ir tā vienkāršā apkalpošana. Pulētās betona grīdas ir ne tikai viegli tīrīt, pielietojot parasto mitro uzkopšanu, tās arī ir diezgan izturīgas, un uz tām nepaliek pēdas no autokrāvēju riteņiem, kā arī traipi no eļļas un dažādām ķimikālijām. Pateicoties pulētajam betonam, vairs nav nepieciešamas mastikas un segumi, kā arī ar tiem saistītie darbi, laiks un finansu izdevumi.

Pulētā betona kalpošanas laiks ir ilgāks nekā vinila vai pilnveidotām podiņa flīzēm. Šāda grīda uz ilgu laiku saglabās savu spīdumu, un tai praktiski nebūs nepieciešama kopšana, bet tās dzīves cikls ir pielīdzināms ēkas ekspluatācijas termiņam. Pulētajam betonam ir nepieciešama tikai atkārtota pulēšana reizi piecos-desmit gados. Bez tam, dīkstāves laiks, kurš saistīts ar betona minimālo pulēšanu, un apkalpošana vai gājēju plūsma var atjaunoties praktiski vienā acumirklī.

Estētiskums. Pulētā betona skaistums ir tā augstajā spožumā, kā arī tā ārējais izskats līdzinās pulētajam akmenim. Pateicoties pildvielas pulēšanai un atsegšanai, pulētais betons rada dabiskā akmens iespaidu un izskatās dārgi un eleganti.

Vēl viena būtiska priekšrocība, izmantojot pulēto betonu, ir tā augsta gaismas atstarošanas spēja, kas ir sevišķi svarīgi biroju ēkās, viesnīcās, restorānos un citās pastāvīgi apmeklējamās vietās, kurām vienkārši nepieciešams uzturēt savu pozitīvo profesionālo imidžu un izskatīties tīri un akurāti. Tas nozīmē, ka telpās, kurās ir pulētā betona grīda, palielinās redzamība un aušgaisma ir mazāk vajadzīga. Jūs varat izvēlēties Jūsu betona grīdas spīduma pakāpi: atlass, pusmatēts spīdums vai piesātināts spīdums, kad pulētais betons mirdz kā spogulis.                  

Ekonomiskums. Pulētā betona grīdas iekārtas vērtība, ja izvēlas pareizu pieeju, nepārsniedz betona grīdas vērtību ar nostiprināto virskārtu. Pulētais betons ir ārkārtīgi konkurētspējīgs vērtības ziņā, jo tam nav nepieciešama praktiski nekāda kopšana, izņemot parasto mitro uzkopšanu. Ja aplūko pulēto betona grīdu dzīves cikla vērtību, tad, salīdzinājumā ar tradicionāliem grīdas segumiem, šī sistēma ir kā minimums trīs reizes lētāka.   

Ekoloģija. Betons ir dabisks materiāls, kurš sastāv no portlandcementa un pildvielām. Portlandcements tiek ražots no māla un kaļķakmens. Pildvielas ir dažādu kalnu iežu drupināšanas produkts. Tāpat betona sastāvā ietilpst ūdens, lai nodrošinātu tā cietēšanas reakciju. Tādējādi, betona sastāvā nav nedz iztvaikojošu šķīdinātāju, nedz migrējošu ķimikāliju, kuras var tikt pakļautas bioloģiskās sadalīšanās procesam, var izdalīt smaržu vai izraisīt alerģiju.

Mūžsena betona problēma bija tāda, ka cietējot, portlandcements izdala kaļķi, kurš izveido korozijas sārmainus putekļus. Taču pulētā betona koncepcijā ietilpst ķīmiska virsmas nostiprināšana, kā rezultātā kaļķis pārveidojas par izturīgām inertām vielām. Bez tam, pielietojot sauso pulēšanu, 99,99 % daļiņu, kuras atrodas gaisā, sakopojas ar filtrācijas vakuuma sistēmas palīdzību. Tas ļauj veikt slīpēšanu bez jebkādām pauzēm ēkas uzkopšanai.

Pulētais betons var „elpot”, uzsūcot un atbrīvojot ūdens tvaikus, un ar to pašu uzturot labvēlīgu atmosfēru telpā. Tas notiek tādēļ, ka nav necaurlaidīgu segumu betona virsmā. Pateicoties dabiski augstam pH līmenim (sārmainai dabai), betons neveicina baktēriju vairošanos vai sēnītes un pelējuma veidošanos.

Pulēšana – pats senākais un efektīvākais betona apdares veids, kurš ir pazīstams vēl no Romas impērijas laikiem. Betona plātnes augstas kvalitātes slīpēšana un pulēšana paver visu dabiskā betona ar pildvielu skaistumu, kā arī uzlabo grīdas ekspluatācijas raksturojumus. Šāda grīda atšķiras ar spožu spoguļa virsmu, nelielu putekļu daudzumu, kā arī ar pietiekamu izturību pat bez speciālo ķīmisko līdzekļu pielietošanas.

Ja atsegtās pildvielas (pulēto akmentiņu) daļiņu izmērs nepārsniedz 8 mm, tad šāda grīda tiek saukta par „Romiešu” vai „Terracio”. Vairākumam no sabiedrisko ēku vestibiliem un gaiteņiem (teātri, viesnīcas u.c.), kuras ir celtas PSRS laikos, arī ir šādas grīdas. Salīdzinājumā ar ārzemju kvalitatīvajām grīdām, šādas grīdas izskatījās pelēkas un blāvas, jo PSRS tika praktizēta tikai slīpēšana, bez pulēšanas, tāpat arī praktiski netika pielietotas dizaineru krāsainās kompozīcijas. Pulētās betona grīdas PSRS laikos tika sauktas par „Mozaīkas” grīdām.

Taču, pulētās grīdas tiek ierīkotas ne tikai skaistumam. Betona plātnes pulēšana, salīdzinājumā ar citām metodēm, ļauj iegūt ideāli līdzenu virsmu ar mazākām finansu izmaksām, kas ir svarīgi, piemēram, noliktavas telpām ar daudzstāvu sastatņu plauktiem. Bezšuvju betona plātnes ierīkošanas gadījumā šādas grīdas ērtība ir vēl vairāk sajūtama.

Protams, šodien grīdas vairs nepulē tā, kā Romas impērijas laikos. Tagad šādu grīdu ierīkošanai tiek pielietotas speciālas mozaīkas-slīpēšanas mašīnas.

Speciālo ķīmisko līdzekļu pielietošana ļauj uzlabot pulētās grīdas kvalitāti, ievērojami dažādot ārējo izskatu un izvairīties no vara un misiņa sadalījuma dzīslu izmantošanas. Dziļas iesūkšanās puscaurspīdīgas krāsvielas, kuras ir speciāli izstrādātas pulēto grīdu ierīkošanai, ļauj izveidot dizaineru kompozīcijas dažādās krāsās. Krāsvielas molekulas dziļi iesūcas betonā, un nav pakļautas dilšanai ekspluatācijas procesā. Pateicoties krāsvielas ķīmiskajam sastāvam, pildviela neaizkrāsojas, uzsverot pulētās grīdas cēlumu.

Slīpējot un pulējot neapstrādātās betona plātnes virsmu, tiek iztīrīts sacietējušais „cementa pieniņš”, tādēļ pulētās grīdas virsma ir izturīgāka un blīvāka nekā neapstrādātās betona plātnes virsma. Izmantojot speciālos šķidros cietinātājus un blīvētājus, var vēl vairāk paaugstināt pulētās plātnes raksturojumus. Mainot betona virsmas augšējās kārtas molekulāro struktūru, tie padara to cietāku un blīvāku. Bez tam, caurspīdīgie cietinātāji un blīvētāji ievērojami paaugstina grīdas nodilumizturību, neatstājot plēvi, neaizkrāsojot pildvielu un saglabājot betona dabisko slīdēšanas pretošanās spēju. Cietinātāju un blīvētāju pielietojums samazina izdevumus grīdas kopšanai ilgtermiņa perspektīvā.

            Tehnoloģiju „Pulētais betons” sauc par nākotnes grīdu sistēmu, jo grīdas virsma netiek pārklāta ar kādu segumu, kurš varētu atslāņoties, lobīties vai nodilt.       

Pulētais betons aizvien vairāk un vairāk atrod savu pielietojumu noliktavās, supermārketos, restorānos, sabiedriskajās vietās un privātos apartamentos.

Terraco vai mozaīkas betons – tas ir ilgizturīgs, skaists materiāls, kuru var attiecināt pie cietiem grīdas segumiem. Krāsu un zīmējumu daudzveidība ļauj iemiesot daudzus koloristikas un dizaineru risinājumus. Terraco, atšķirībā no marmora, virsma ir plankumaina vai raibumiņos. Pie tam terraco – tā ir lieliska alternatīva grīdas klāšanai, izmantojot dabiskus akmeņus, ne tikai pateicoties savam ārējam izskatam, bet arī vērtības ziņā. Vēl jo vairāk tādēļ, ka terraco maksā daudz lētāk. Tāpat šādas grīdas būs mazāk slidenas, atšķirībā no citiem līdzīgiem materiāliem.

Plusi. Mozaīkas grīdu priekšrocības ir augstas dekoratīvās īpašības, augsta nodilumizturība, kura ir salīdzināma ar nodilumizturību, kura tiek izmatota kā kalnu iežu pildviela. Samērā zema pašizmaksa, labi ekoloģiskie rādītāji, kuri ir saistīti ar to, ka nav organisko komponentu, hidrofobitāte, pielietojot speciālas piedevas.              

 

 

„Kompānija

Mūsu kompānija piedāvā plašu profesionālo pakalpojumu spektru grīdas segumu veidošanas, remonta un apkalpošanas jomā, kuri ir izgatavoti no dabiskiem augstākās kvalitātes materiāliem.

Mūsu darba pieredze būvniecības un remonta jomā ir vairāk nekā desmit gadi, un laika gaitā nonācām pie pārliecības, ka tikai gadsimtiem pārbaudītās vērtības ir mūsu klientu cienīgas.  

Nav nepieciešamības pierādīt priekšrocības – betona izturību, granīta cietību un marmora gleznainumu. Gadu simtiem šīs tehnoloģijas izmantoja dižākie meistari un būvmākslinieki. To patieso greznumu var redzēt mūžsenos īstās arhitektūras pieminekļos.

SIA OSCA ir ekskluzīvs kompānijas „Xtreme Polishing Systems” LLC, Deerfield Beach, Floridas štats ASV, pārstāvis Baltijas valstīs. „Xtreme Polishing Systems” LLC ir viens no vadošiem Amerikas tirgus operatoriem augstas kvalitātes profesionālo iekārtu jomā, instrumentu, betona impregnējumu, krāsu un betona slīpēšanas, frēzēšanas, pulēšanas patēriņa materiālu jomā.”

   Pieprasīt informāciju  |  Izdrukāt  |  Nosūtīt draugam