buv.lv
   Pieprasīt informāciju  |  Izdrukāt  |  Nosūtīt draugam
SIA

SIA "VAL"

Katoļu 17, Rīga, Latvija
Telefoni: +371 28364243, +371 26417077
Fakss: +371 67481598

Apkure, Siltās grīdas, Siltināšana

Kas ir F.R.E.H

Plēvveida Staru Elektriskā Sildītāja darbības principi

Starojuma avota sistēma - ir visracionālākā mūsdienu telpu apkures sistēma. Tā sastāv no zemas temperatūras plēvveida elektriskajiem sildītājiem un regulatoriem, kurus uzstāda telpās. Sistēma nodrošina vēlamo temperatūru apstākļos ar minimālu elektro enerģijas patēriņu. Plēvveida starojuma elektro sildītājs (F.R.E.H) ar papildus izolāciju tiek uzstādīts pie griestiem, aizņemot aptuveni 80-100% no kopejas griestu platības. Sildītāja darbības pamatā tiek izmantots zināms princips, saskaņā ar kuru, strāvai plūstot caur pavadoni (pretestības karstējošo foliju) izceļas siltums. Tālāk tas kontaktē ar alumīnija foliju kuras virsma sakarst līdz 40-45°C. "F.R.E.H" sāk izstarot neredzamus saules staru siltuma komponentus (infasarkanie stari) 9-15mkm viļņu garumā. Šis izstarojums tiek apsorbēts ar sienu virsmu, kā arī ar grīdas un mēbeļu palīdzību, rezultātā radot komfortablu telpas apsildi (starpība starp grīdu un griestiem sastāda 2-3 grādus).

Temperatūras regulēšana notiek ar istabas termoregulatora palīdzību: ar iebūvēta devēja palīdzību viņš izmēra apkārtējo temperatūru un regulē apsildes bloku saskaņa ar atšķirību starp uzdoto un faktisko temperatūru.


F.R.E.H vai cita apkures sistēma?

Infrasarkanie sildītāji ir ļoti labi piemēroti gan jaunbūvēm, gan veco rekonstrukcijai. Izvēloties šo apkures sistēmu jūs ieekonomēsiet jau projektēšanas stadijā: jums nav vajadzīga atsevišķa vieta katlu telpai, noliktava vai rezervuārs kurināmajam. Jūs mājās pilnībā varat iztikt bez atklātām apkures caurulēm, tradicionālās apkures radiatoriem. Jūs nesaidēsieties ar tosolu, ar kuru piepilda sistēmas. Un pats galvenais - infrasarkanie sildītāji neitralizēs mitrumu, apsildot un uzturot komfortablu temperatūru katra atsevišķi ņemtajā mājas telpa.

Nevienai no esošajām apkures sistēmām (oglu un elektriskajiem boileriem, elektroapkurei uz betona paneļu bāzes) nepiemīt tik izteiktas priekšrocības, kā F.R.E.H.

1. Augsta enerģētikas efektivitāte. Tiek sasniegta ar pauzēm elektroenerģijas patēriņā, kura izveidojas procesā.
a) atvēsināšana pārejā no augstas temperatūras režīma (+24) uz zemas temperatūras režīmu (+12), pie kuras elektroenerģijas patēriņš priekš apkures, izmantojot F.R.E.H, būs vienāds ar nulli.
b) uzdotās temperatūras noturēšana uz regulatora nejūtības zonas rēķina ( atgriešanas zona). Normālos apstākļos stundas laikā ieslēgta un izslēgta F.R.E.H stāvoklis sastāda laikā ieslēgta 10 un 50 minūtes. Pie uzstādītās elektriskā sildītāja jaudas ar ātrumu W/m2 vidējā jauda būs tikai 5w/m2 (siltumizolācijai sienu konstrukcijām jāatbilst mūsdienu apbūves noteikumiem)

2. Augstas fizioloģijas īpašības infrasarkanie stari nesilda gaisu, bet, atstajot gaisa mitrumu dabisku, konvektīvo plūsmu kustības ātrums. Šie stari nonākot uz cilvēka ķermeņa aktivizē perifēro asinsvadu sistēmu, kas it siltuma komforta izjūtas cēlonis par 2-3°C agrāk, nekā pie konvektīvās apsildīšanas. Stari, ko izstaro sildītāji, kompensē "saules badu", kurš rodas rudens - ziemas periodā.

3. Agstas F.R.E.H ekspluatācijas īpašības tiek noteiktas ar viņa kalpošanas termiņu - no 50 gadiem un vairāk, praktiski pie apkalpošanas izmaksu neesamības.

4. Atmaksāšanās termiņš no 1.5 - 2.5 gadam (atkarībā no telpu izmēra un specifikas)

5. Augsta drošība

6. Ugunsdrošība

7. Vienkārša, ātra un lēta uzstādīšana izskaidrojama ar metālisko konstrukciju neesamību.

8. Augstu dizaineru potenciālu nodrošina tas, ka novietotais pie griestiem F.R.E.H var tikt nosegts ar jebkādiem griestu dizaina elementiem. Atklāt apkures sistēmu var tikai pēc programmējamiem regulātoriem uz sienām.

9. Automātiska vadības sistēma.

10. Projekta virzīšanas procesā tirgū ir saņemti augsti apbalvojumi. Viena no galvenajām F.R.E.H priekšrocībām ir iespēja ievērojami samazināt ikgadējās izmaksas par telpu apkuri. Tāpēc šī sistēma ir nepieciešama dzīvojamos, administratīvos, sociāli - kultūras objektos pilsētās un apdzīvotās vietās, kas atrodas attālos un lauku apvidos.

   Pieprasīt informāciju  |  Izdrukāt  |  Nosūtīt draugam