buv.lv
   Pieprasīt informāciju  |  Izdrukāt  |  Nosūtīt draugam
Beril , SIA - Продажа и установка систем отопления.

Beril , SIA - Продажа и установка систем отопления.

Ieriķu 48, Rīga, Latvia
Telefoni: +371 26120100
Fakss: +371 67501263
Reģistrācijas Nr.: 40003976068

Jonu apkures katli, Apkure, Apkures katli

Kā izvēlēties apkures katlu

Potenciālajam pircējam rodās jautājums, kā izvēlēties gāzes katlu, ja vēlas iegādāties katlu nepārmaksājot par to. To var izdarīt tikai vienā gadījumā – izdarot atsauces uz informāciju. Mēs jūs vēlamies iepazīstināt ar rakstu, no kura jūs saņemsiet informāciju par katlu īpašībām un sapratīsiet, kā izvēlēties gāzes katlu, kas ir piemērots tieši Jums. Ja jūs vēlaties izvēlēties katlu iepriekš, jums ir jāpievērš uzmanība: sadegšanas kameras veidam, katlam, siltummaiņa dizainam un materiāla veidam, kā arī citiem uzskaitītajiem raksturlielumiem.

Katla jauda.

Katla jauda jāaprēķina iepriekš. Ja griestu augstums ir 2,5 metri reizina katru 10 m2 uz 1 kW katla jaudas. Tādējādi dzīvoklī ar 200m2 būs pietiekams gāzes apkures katls ar jaudu 20 kW. Bet tas ir aptuvens aprēķins katram gadījumam, lai pareizi noteiktu iekārtu izvēli izvēlieties lūdzu konsultanta padomu vai projektētāja aprēķinu.

Jaudas regulējums

Atšķirības:
- Vienpakāpes apkures katli
- Divpakāpju apkures katli
- Apkures katliem ar pastāvīgu jaudas regulēšanu

Vienpakāpes jaudas katli – apkures katliem ar vienu jaudas līmeni, divpakāpju katli – divi līmeņi. Vienmērīga jaudas kontrole, lai izvairītos no pārmērīgas gāzes patēriņa. Kāds gāzes apkures katls labāks pēc strāvas regulējuma veida?

Ir neiespējami pateikt, kas ir labāk . Paturiet prātā, ka kopējā katla jauda būs nepieciešama tikai 2-3 mēnešus gadā. Ja resursi atļauj labāk iegādāties divpakāpju katlu. Šis pirkums liks justies komfortabli, apsildāmā mājā gan -5 ° C gan -30 °C.

Uzstādīšanas metodes.

Sadzīves gāzes katls – nav maza ierīce. Ražotāji piedāvā katlu ar sienas vai grīdas iekārtu uzstādīšanas veidu. Kā izvēlēties gāzes apkures katlu pēc montāžas metodes? Ja pienācīgi uzstāda katlu izvēlētajā atrašanās vietā, tas ļaus ietaupīt platību.

Uzstādīšanas izvēle ietekmēs apkures katla svaru. Katla svars netieši ietekmē katla jaudu. Jauda apkures katlam sākas no 18 kW līmeņa un tālāk variējās. Sienas katliem limits ir – 32 kW, grīdas katliem, parasti ir vairāk nekā 100 kW.

Siltummaiņa materiāls.

Aukstais ūdens tiek uzsildīts ar metāla kontūru palīdzību, kas plūst caur tiem. Kontūras mēdz būt no dažādiem materiāliem.

- Čuguna siltummainis – ciets, izturīgs, dārgs. Šāda tipa katli ir siltumjutīgi pret pēkšņām temperatūras izmaiņām, tāpēc netiek ietekmēti pret koroziju, un kopumā var nokalpot 25-50 gadus.
- Tērauda siltummaiņus katliem izmanto zemo izmaksu modeļiem. Tie ir vieglāki un elastīgāki, salīdzinot ar čuguna siltummaiņiem, bet ir pakļauti korozijai.
- Vara siltummaiņi ir dārgāki. Tie ir ideāli piemēroti kompaktiem sienas katliem, pietiekami viegli un izturīgi pret koroziju.

Kuru katlu izvēlēties, pamatojoties uz siltummaini? Ja jums ir ierobežoti finanšu resursi – tērauds, ja vēlaties paņemt lielu katlu kotedžā – čuguna. Ja miniatūrs ir modelis – vara kontūru.

Atvērta un slēgta sadegšanas kamera.

Katli ar atvērtu sadegšanas kameru – apkures katliem ar dabīgo vilkmi. Tie ir vienkārši, bet prasa labu ventilāciju telpā. Visi mūsu apkures katli ir gaistoši!

Slēgtas sadegšanas kameras konstrukcija ir komplicētāka (ar ventilatoriem aizvada sadegšanas produktu un degšanai tiek padots gaiss). Šiem modeļiem nav nepieciešams standarta skurstenis un piespiedu gaisa ventilāciju. Ieviešana saistīta ar gaisa plūsmu, sadedzinot ārā.

Sadedzināšanas enerģijas izmantošana.

Parastie apkures katli lieto tikai enerģiju, sadedzinot gāzi. Šādi apkures katli ir lētāki, jo to dizains ir vienkāršs. Kurš apkures katls ir labāks (efektīvāks) pēc enerģijas izmantošanas?

Kondensācijas katli ir sarežģītāki, dārgāki un efektīvāki. Tie nodrošina produkcijai vairāk siltuma nekā to var dot degšanas gāzes. Ar šādu apkures katlu izmantošanas metodi, izmantojot siltumu ūdens tvaiku izplūdes gāzēs. Katli dod papildus enerģiju, izmantojot pāreju gāzveida vielas iestrādāšanas šķidrumiem. Šādi apkures katli samazina par 20-30% gāzes patēriņu.

Tātad, kurš katls ir labākais? Labāks ir, tas apkures katls, kas atbilst jūsu vajadzībām pēc cenas un piedāvātajām iespējām. Cerams, ka šis raksts palīdzēja jums saprast, kā izvēlēties gāzes katlu.

   Pieprasīt informāciju  |  Izdrukāt  |  Nosūtīt draugam