buv.lv

SIA "Gardens"

Zālienu, paklājzalienu ierīkošana un pļaušana, dzīvžogu stādīšana un apgriešana, dārzu ierīkošana un kopšana. Sākot no projekta līdz krāšņai teritorijai dabā. Pļaujam aizaugušas teritorijas, kā arī zāģējam kokus un to zarus. Tīram pamežus, starpcirsmas, un aizaugušus...
Zālienu, paklājzalienu ierīkošana un pļaušana, dzīvžogu stādīšana un apgriešana, dārzu ierīkošana un kopšana.
Sākot no projekta līdz krāšņai teritorijai dabā. Pļaujam aizaugušas teritorijas, kā arī zāģējam kokus un to zarus.
Tīram pamežus, starpcirsmas, un aizaugušus laukus. Veicam teritorijas atbrīvošanu no celmiem.
Veicam augļu koku vainagu veidošanu, stādīšanu, un kopšanu.

-Dārzu projektēšana
-Dārzu ierīkošana un kopšana
-Dzīvžogu stādīšana un apgriešana
-Zāliena un paklājzāliena ierīkošana un pļaušana
-Zemes frēzēšana
-Augļu koku vainagu veidošana
-Koku zāģēšana un celmu frēzēšana
SIA "Gardens", Šmerļa iela 3-K5, Rīga, Latvia, Teritorijas labiekārtošana, Zāliena ierīkošana un kopšana, Dzīvžogu stādīšana un kopšana, When:-Where:SIA "Gardens" Šmerļa iela 3-K5, Rīga, LV

SIA "Gardens"
Šmerļa iela 3-K5, Rīga, Latvia

Новости и статьи

Dārzu projektēšana

Sākot apsvērt domu par dārza labiekārtojuma izstrādi, Jums noteikti kārtīgi jāpārdomā, kāds būs dārza pielietojums. Dārza pielietojumi var būt dažādi. Iespējams, Jūsu dārzs būs tikai kā krāšņumdārzs, varbūt vairāk laika dārzā veltīsiet aktīvai atpūtai. Iespējams, Jums ir mājdzīvnieki, kuriem nepieciešama sava vieta dārzā, iespējams, vēlēsieties kādu rotaļu laukumu bērniem, vai kādu sakņu dobīti savam priekam. Lai izveidotu lielisku ainavu savā teritorijā, noteikti ir jāpiesaista radoši, kvalificēti ainavu arhitekti – cilvēki ar zinašanam un pieredzi. SIA “Gardens” dārza projekta izstrādi veic arī vecos un aizaugušos, nekoptos dārzos. SIA “Gardens” veic dārza izveidi pēc projekta, atsevišķi sastādot tāmi par realizācijas izmaksām. Detalizēti labiekārtojuma projekti ir pieejami šādos veidos, ņemot vērā Jūsu vajadzības – ģenplāns, apstādījumu plāns, augu tabula ar vai bez apraksta, horizontālās un vertikālās piesaistes plāni, kā arī labiekārtojuma elementu rasējumi un 3D vizualizācijas.

Tūju, dzīvžogu stādīšana un apgriešana

Iemesli lapu un skuju koku dzīvžogu stādīšanai ir sekojoši – norobežot savu dzīvojamo teritoriju no kaimiņiem, aizsegtu ceļu, utt. Izvēloties dzīvžogu, vai tas būtu mūžzaļais skuju koku dzīvzogs vai lapu koku dzīvžogs, tas jāpielāgo savam vajadzībam gan funkcijas, gan kopšanas ziņā. Sortiments pielietojumam un krāsu ziņā ir ļoti plašs. Visieteicamākais variants dzīvžogu ir stādīt tranšejās, kuru dziļums ir 0.6 m un platums 0,7 m. Atkarībā no Jūsu izvēlētā dzīvžoga lieluma, stādīšanas attālumi vidēji ir ap 60-70 cm. Tranšeju piepilda ar auglīgas melnzemes un kūdras maisījumu. Augsnes un tranšejas pareiza izveide ir pats atbildīgakais darbs, lai dzīvžogs izaugtu kupls un pildītu tam paredzēto funkciju. Pēc dzīvžoga iestādīšanas nepieciešams kārtīgi salaistīt augsni un turpināt to darīt regulāri vismaz divas nedēlas. Pēc divām nedēļām laistīšanu ver veikt retāk, ja nav lietus.

Zāliena, paklajzaliena ierīkošana un kopšana

Zāliena ierīkošana jāveic rūpīgi un pārdomāti, lai nākotnē izvairītos no zāliena pārtaisīšanas. SIA “Gardens” strādā speciālisti ar pieredzi kvalitatīva zāliena ierīkošanā. Gadījumā, ja zālienu vēlaties ierīkot pašu spēkiem, SIA “Gardens” sniegs dažus galvenos ieteikumus, kas jāievēro. Galvenokārt, augsnei ir jābūt auglīgai, vismaz 10 cm biezā slānī, gaisa un ūdens caurlaidīgai. Pašas augsnes sagatavošanu labāk veikt rudens periodā, lai pa ziemas sezonu tā pietiekami sablīvējas. Nekādā gadījumā nedrīkst veidot jaunu zālienu uz vecā zāliena! Vecā zāliena velēna rudenī būtu jāsafrēzē vai jānorauj pilnībā, tad jāuzber auglīgas melnzemes slānis, jāizlīdzina un jāpierullē. Platībai, kur vēlaties ierīkot zālienu,jābūt līdzenai. Tas ir liels roku darbs, pamatā virsma tiek līdzināta ar grābekļiem, kas ir speciāli paredzēti šādam nolūkam. Mūsdienās dārza dizainā daudz tiek izmantoti celiņi no bruģakmeņa vai citiem materiāliem, līdz ar ko nekādā gadījumā melnzemi nevajadzētu piebērt augstāk par celiņa segumu. Ideālajā variantā augsnei vajadzētu būt vismaz 2 cm zemākai,jo,zālienam augot, saknes piepaceļ augsni, kā arī, lai nopļaujot zāliens būtu viena līmenī ar celiņu. Ja nav auglīga augsne, to noteikti divas nedēļas pirms zāliena sēšanas vajadzētu papildināt ar mēslojumu. Zāliena sēšanu arī būtu vēlams ieplānot. Zālienu var sēt no pavasara līdz pat rudenim, ņemot vērā laikapstākļus. Pārāk vēlu iesēts zāliens var nepaspēt iesakņoties un ziemas periodā izsalt. Kādu zaliena sēklu maisījumu izvelēties, tas ir atkarīgs pēc Jūsu vajadzībām un pielietojuma. Jāņem vērā, ka zāliena šķirnes atšķirās arī ar augšanas ātrumu. Pamatā zāliena seklas izsēj ar roku vai speciāli paredzēto kaisītāju. Izsējas norma uz kvadrātmetru parasti tiek norādīta uz iepakojuma. Labākus rezultātus iegūst, pusi no sēklām izsējot vienā virzienā, otru pusi – perpendikulāri iepriekšējam sēšanas virzienam. Zālienu nevajadzētu sēt vējainā laikā, kā arī stipra lietus laikā. Kad zāliens vienmērīgi apsēts pa visu laukumu, ar grābekļa vieglām kustībām sēklas iecilā augsnē, apmēram 1 cm dziļumā. Pēc tam apstrādātais sējas laukums obligāti jāpieveļ ar veltni! Zāliens pēc sējas obligāti jālaista. Noteikti vajadzētu sekot līdzi tam, lai zāliens netiktu pārlaistīts. Gadījumā, ja sadīgušās sēklas cietīs no sausuma, zāliens izdegs un sējas procesu nāksies atkārtot. Nesen ierīkotais un pareizi iekoptais zāliens jāsāk pļaut jau aptuveni 3 nedēļas pēc sadīgšanas, lai arī vārgie zāles stiebriņi varētu šķist nepļaujami. Tas jādara, jo katra pļaušana veicina zāliena kuplošanu līdz biezam un košam zālienam.